PIT-RADWAR S.A. na MSPO 2016

W dniach 6-9 września 2016 roku, w Kielcach, odbywa się XXIV edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. PIT-RADWAR S.A. już po raz drugi przygotował swoją ofertę w ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tematem wystawy są elementy systemu przeciwlotniczego bardzo krótkiego zasięgu – VSHORAD, będące efektem prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w spółce w ostatnich latach. Na ekspozycji prezentowane są:

  • Zdolna Do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna BYSTRA- zgłoszona do nagrody DEFENDER
  • Stanowisko dowodzenia - konsola
  • Wóz kierowania ogniem WG-35,
  • Armata A-35,
  • Armata AG-35.

Zdolna Do Przerzutu Stacja Radiolokacyjna BYSTRA jest nowoczesnym wielofunkcyjnym radarem o wyjątkowo wszechstronnych możliwościach i zastosowaniach, które są określane programowo, przeznaczonym do wykrywania i wskazywania celów w przeciwlotniczych zestawach krótkiego zasięgu. Za kierowanie ogniem struktury VSHORAD odpowiedzialne jest stanowisko dowodzenia. Stanowisko dowodzenia jest to system teleinformatyczny w skład, którego wchodzi sprzęt komputerowy, infrastruktura sieciowa, podsystemy łączności oraz urządzenia utajniające. Tak opracowany system gotowy jest do pracy w obiektach automatyzacji zestawów obrony przeciwlotniczej wyposażonych w różnego typu efektory. Na tegorocznej ekspozycji pracę systemu dowodzenia prezentują konsole stanowiska operatorów oraz Wóz kierowania ogniem WG-35. W skład WG-35 wchodzi kilka zasadniczych podsystemów funkcjonalnych, takich jak głowica optoelektroniczna oraz podsystemy - dowodzenia, kierowania ogniem, automatycznego śledzenia, transmisji danych i łączności z armatami. Dodatkowo WG-35 wyposażony jest w podsystem identyfikacji swój-obcy, podsystemy nawigacyjne oraz Wynośny Punkt Obserwacyjny. Na ekspozycji grupę efektorów reprezentują holowana armata przeciwlotnicza AG-35 kal. 35mm oraz jej bezgłowicowy wariant A-35. Oba środki ogniowe przeznaczone są do pracy w baterii przeciwlotniczej. Służą do zwalczania całego spektrum środków napadu powietrznego, zwłaszcza samolotów, śmigłowców, rakiet skrzydlatych i środków bezpilotowych na bardzo małych, małych i średnich wysokościach. Armaty mogą także zwalczać lekko opancerzone cele naziemne i nawodne. Przedstawiony został również model samobieżnego przeciwlotniczego zestawu artyleryjskiego LOARA. Spółka zaprezentowała także swoje kompetencje w zakresie systemów wspomagania dowodzenia i kierowania walką, czego przykładem jest System Zarządzania Walką Szczebla Batalionu - BMS dla Rosomaka. Zwrócił on uwagę Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który odwiedził stoisko pierwszego dnia targów. Ministrowi zademonstrowane zostały również elementy systemu OPL prezentowanego na targach przez PIT-RADWAR S.A.. 8 września br. na ekspozycji gościliśmy Sekretarza Stanu MON Bartosza Kownackiego. Partnerem strategicznym tegorocznego MSPO w Kielcach jest PGZ.

Najnowsze wiadomości
Zamknij UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.